Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica
Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
Dane kontaktowe: +48 696 086 546 |biuro@spiks.org.pl |Facebook

Znakomici finaliści

Rewelacyjny poziom wiedzy uczestników spowodował, że przyznano dwie pierwsze nagrody. Otrzymali je Przemysław Staniszewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy oraz Bartosz Zachar z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach. Opiekunem Przemka jest Joanna Jabłońska, a Bartka – Irena Horbaczewska. Obaj uczniowie w nagrodę pojadą na wycieczkę do Londynu, zorganizowaną pod hasłem „Herbatka u Królowej”. II miejsce zdobył Damian Sywak, uczeń ZSO w Świebodzicach. Nagrodą dla niego była wieża hi-fi. III miejsce wywalczył Łukasz Mędrala z II Liceum Ogólnokształcącego, który przygotował się do konkursu pod okiem Ryszarda Gwoździa. Nagrodą dla Łukasza był aparat fotograficzny.

Autorką pytań konkursowych i przewodniczącą jury była Beata Moskal-Słaniewska. Fundatorem wszystkich nagród w konkursie było SPiKŚ. Nagrody zwycięzcom w imieniu sponsora wręczał prezes Stowarzyszenia Edward Szywała, który stwierdził, że wspieranie zdolnej, mądrej młodzieży i otwieranie przed nią drzwi do Europy, to jedno z zadań, jakich podjęła się kierowana przez niego organizacja. Nie szczędził także słów uznania dla laureatów, którzy zaimponowali wiedzą, przygotowaniem i rozumieniem europejskich problemów.

Z ramienia SPiKŚ jako obserwatorzy debaty udział wzięli Ryszard Nowak, Jerzy Sosnowski oraz Krzysztof Wierzęć , który wystąpił w roli podwójnej, reprezentując również Radę Powiatu jako jej przewodniczący. Udział w europejskiej debacie i współorgnizacja konkursu zamknęły obchod 14-lecia Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, które tym razem przebiegały pod hasłem wejścia naszego kraju do Zjednoczonej Europy.

O kolorowy, wiosenny stół bankietowy, przy którym spotkali się goście i kadra profesorska zadali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Adres: Ul. Rynek 1A |58-100 Świdnica Nr konta: 20 2490 0005 0000 4530 2734 4022
SPIKS | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014